Spotkanie z Marcinem Suszko

Opublikowano: wtorek, 11, kwiecień 2017

W piątek 7 kwietnia, w świetlicy szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z Marcinem Suszko. Marcin od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, w wyniku którego porusza się na wózku. Nie jest to jednak dla niego przeszkodą, aby normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Marcin opowiedział nam swoją historię. Mimo niepełnosprawności cieszy się życiem, otacza go grupa oddanych przyjaciół oraz wspaniała rodzina. Marcin przekonał nas, że osoby niepełnosprawne niczym nie różnią się od innych, też mają marzenia i pragnienia jak każdy.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z codziennym funkcjonowaniem osoby z niepełnosprawnością oraz ukazanie problemu w komunikacji między środowiskiem osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.