Tydzień Bezpieczeństwa 2017

Opublikowano: niedziela, 18, czerwiec 2017

Tydzień Bezpieczeństwa jest częścią programu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Ja. W celu zwiększenia bezpieczeństwa młodzieży naszej szkoły prowadzimy szereg akcji. Uczniowie brali udział w konkursach, pogadankach profilaktycznych i szkoleniach. W dniach 5 – 9 czerwca 2017 r. odbyło się szereg działań profilaktycznych:  Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z druhem Pawłem Szymańskim przypomnieli podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego w życiu codziennym, Pani Agnieszka Bucholc, wiceprezes WOPR uczuliła na zagrożenia i skutki nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą. Najaktywniejsi uczniowie wyróżnieni zostali dyplomami i upominkami. Pani aspirant Agnieszka Waszczyk z KPP Drawsko Pomorskie i Pan Jarosław Łoś ze Straży Miejskiej w Złocieńcu zapoznali nas z tematem: Cyberzagrożenia, zagrożenia terrorystyczne oraz dopalacze i używki jako wróg naszego bezpieczeństwa. W ramach programu odbył się szkolny konkurs Młody Ratownik, pod opieką p. Joanny Springer. Zwyciężyli następujący uczniowie:

1.Dominika Kot, Paulina Rzepnikowska
                                      2.Julia Michalak,Maciej Dolata
                                      3.Adrianna Skoneczny, Roksana Aksamit

W konkursie plastycznym - „Bezpieczne i niebezpieczne zachowania młodzieży”, najlepsze prace uczniów:

1. Emilia Dąbrowska, Julia Sobol
             2. Julia Kuffel
             3. Zuzanna Kaczor
        Opiekun pani Adrianna Bosiacka

Pan Krzysztof Wysoczański przeprowadził konkursy:
                                                           Ruch Drogowy, zwyciężyli:
                                                           1. Jakub Kuśmierski
                                                           2. Dawid Bębas
                                                           3. Hubert Kochanowicz

Grafika Komputerowa
                                                  1. Wiktor Borowski

Upominki dla uczniów ufundowali anonimowi sponsorzy oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Nad całością czuwały panie Elżbieta Pryboda, Joanna Springer i pan Krzysztof Wysoczański