Gość z Grecji

Opublikowano: środa, 04, październik 2017

Już kolejny rok w naszej szkole realizowany jest projekt Erasmus+ „Global Learning for Mind and Heart”. Przez najbliższe półrocze będziemy się zajmować tematyką migracji. W związku z tym, wczoraj gościliśmy w naszej placówce pana Lazarosa Panagiotidhs, który jest rodowitym Grekiem, ale swoje życie prywatne i zawodowe dzieli między innymi krajami: Polską i głównie Holandią. Na początku nasz gość opowiedział nam o swojej ojczyźnie, greckiej kulturze i tradycjach. Podzielił się także swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce, Holandii i Niemiec, gdzie również ma okazję pracować. Uczniowie chcieli wiedzieć czy i jakie miał trudności w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscach i czy łatwo mu było zdobyć nowych przyjaciół i znajomych. Młodzież pytała go także o największe różnice i podobieństwa pomiędzy życiem w Polsce a Grecją oraz za czym najbardziej tęskni przebywając na obczyźnie. Lazaros stwierdził, że w Polsce czuje się jak w domu i już nie odbiera pobytu tu jako życia za granicą, a najbardziej brakuje mu warzyw, a szczególnie pomidorów, które w Grecji mają po prostu inny smak i zapach. Na zakończenie wizyty Lazaros zachęcił nas do odwiedzenia Grecji. Mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mieć taką okazję.