I Złocienieckie Śpiewy Historyczne

Opublikowano: piątek, 14, listopad 2014

Co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, wprowadziliśmy zmiany dotyczące świętowania 11 listopada. Uczniowie każdej klasy mieli do zaśpiewania na apelu piosenkę patriotyczną, która towarzyszyła Polakom w trudnych chwilach. Uroczystość rozpoczął chór „Pieśnią wojów”. Wielkim zaskoczeniem był śpiew grup złożonych z nauczycieli. Pani Adrianna Bosiacka wraz z chórkiem zaśpiewała „Bogurodzicę” - najstarszą pieśń polską.

Występ zakończył się gromkimi brawami. Śpiewy uczniów i nauczycieli przeplatały utwory chóru.  Apel upamiętniający odzyskanie niepodległości podsumowała dyrektor Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu pani Małgorzata Głodek. Uczniom spodobał się pomysł uczczenia święta, w którym może wystąpić każdy. Mimo że obchodziliśmy je w takiej wersji po raz pierwszy, wyszło naprawdę świetnie. Za tak wspaniały apel należy podziękować pomysłodawcom, a także uczniom i nauczycielom, którzy nadali uroczystości niepowtarzalny charakter. Organizacją tak ważnej uroczystości dla gimnazjum zajęła się pani Ewa Kilian, a oprawą muzyczną - Adrianna Bosiacka.