Mistrzostwa Powiatu w Biegach na Orientację

Opublikowano: czwartek, 22, marzec 2018

I miejsce dla BARTOSZA SMYKA z kl.III d oraz III miejsce dla Jakuba Woźniaka z kl.III c

21 marca 2018r. uczniowie klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych POWIATU DRAWSKIEGO oraz zaproszeni goście z okolicznych gimnazjów wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Biegach na Orientację. Naszą szkołę reprezentowali: BARTOSZ SMYK, JAKUB WOŻNIAK, DANIEL REJ I PATRYK LEMMEN.
Uczestnictwo w zawodach, w formie orienteringu wymaga od uczestników dużej sprawności fizycznej oraz doskonałej orientacji w terenie przy użyciu jedynie mapy i kompasu. Zawodnicy rywalizowali na pięciokilometrowej trasie w lesie „Kańsko” o zróżnicowanej rzeźbie terenu i dobrej przebieżności z zachowaniem wszelkich reguł pobytu w lesie, bezpieczeństwa i dobrej zabawy. Mistrzostwa te były doskonałą okazją do sprawdzenia własnych możliwości, pozyskania nowych doświadczeń. Zwycięzcy biegów otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Drawskie, okolicznościowe medale i dyplomy.

biegi na orientację