Gimnazjaliści z SP nr 1 w Złocieńcu przekraczają progi uczelni wyższej

Opublikowano: czwartek, 22, marzec 2018

22 marca grupa uczniów klas trzecich gimnazjum oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z klas o profilu biologiczno – medycznym w Złocieńcu uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, zorganizowanych przez kadrę akademicką specjalnie dla nich. Zaczęli od zwiedzania laboratoriów i pobrania porcji ciekłego azotu. Następnie rozpoczął się efektowny pokaz doświadczeń chemicznych pt. „Zaciekawić chemią” przygotowany i prowadzony przez panią dr inż. Karolinę Kiełbasę – absolwentkę Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu. Kolejnym punktem naukowej wycieczki były warsztaty "Mucha oglądana skaningowym mikroskopem elektronowym", pod kierunkiem dr hab. inż. Rafała Wróbla, prof. ZUT. Podczas tych zajęć uczniowie prowadzili obserwacje mikroskopowe za pomocą sprzętu najnowszej generacji. Końcowym etapem udanego wyjazdu były zakupy i konsumpcja w CH Galaxy.