Blue Joomla Template
  • z życzeniami

Wycieczka do Włoch 2018

Opublikowano: poniedziałek, 21, maj 2018

TYCH WSPOMNIEŃ NIKT NAM NIE ODBIERZE!!!

Stowarzyszenie „Klucz do sukcesu” w dniach 13-20 maja 2018 roku zorganizowało wycieczkę do Słonecznej Italii. 75-osobowa grupa młodzieży oddziałów klas II i III Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu oraz uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu mogli podziwiać: 
- Plac Cudów z Katedrą, Baptysterium wraz z Krzywą Wieżą w Pizie,
- we Florencji - Plac Michała Anioła, Ponte Vecchio – Most Złotników narzece Arno, Plac Signoria z fontanną Neptuna i wierną kopią Dawida – rzeźby Michała Anioła,
- w Rzymie - Piazza Navona, Fontannę di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie, Coloseum, Capitol, Forum Romanum,
- w Watykanie – Bazylikę św. Piotra,
- w Wenecji, poza tradycyjnym spacerem w okolicach Placu św. Marka, odbyła się wycieczka statkiem na wyspy: Burano i Murano. Uczniów zachwyciła również wizyta w Gardalandzie.
CZCIMY I PAMIĘTAMY

Włochy 0  Włochy 1

Włochy 2   Włochy 3  

Najważniejszym jednak celem wycieczki była wizyta na Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. 18 maja 2018r., na ziemi włoskiej, przy grobie generała Władysława Andersa uczniowie oddali hołd Żołnierzom 2.Korpusu Polskiego, tym „którzy torowali nam wszystkim drogę do wolności” - byli Oni wszyscy jak ów mickiewiczowski pielgrzym, co „uczynił ślub wędrówki do Ojczyzny wolnej, co ślubował wędrować póty, aż ją znajdzie”.
W 74.rocznicę Bitwy o Monte Cassino młodzież swoją postawą udowodniła, że ofiara, jaką ponieśli Żołnierze 2.Korpusu Polskiego, nie poszła na marne, a ideały, o które walczyli, są dla nich najważniejszą wartością.

Słoneczna Italia dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci :)

Odsłony: 240