Blue Joomla Template
  • z życzeniami

Święto Szkoły 2018

Opublikowano: poniedziałek, 28, maj 2018

25 maja 2018r. w kinie "Mewa" uroczyście upamiętniliśmy PATRONÓW imienia naszej szkoły. Żołnierze 2.Korpusu Polskiego to nasi Bohaterowie. Oddając im hołd udowadniamy, że pamiętamy o ich Bohaterstwie...wierni jesteśmy bowiem słowom Mickiewicza: „jeśli zapomnę o nich, ty Boże, na niebie, zapomnij o mnie!”
O ważności działań mających na celu kultywowanie pamięci historycznej zapewniła całą naszą społeczność szkolną w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polski pani dyrektor Emilia Błaszak: 
„godne upamiętnienie polskich Bohaterów i dostrzeganie łączności historii lokalnej z historią całej ojczyzny stanowią ważne zadanie, a jednocześnie mogą stanowić dla nas inspirację do budowania owocnej Rzeczypospolitej. Dzieje II Korpusu Polskiego gen.Andersa stanowią dla nas przypomnienie o bezcennej wartości wolności i męstwa, które nie uginają się wobec żadnej tyranii”. Życzę Państwu sukcesów w wychowaniu nowych pokoleń na fundamencie szacunku, wzajemnego zrozumienia i wrażliwości wobec drugiego człowieka".

Dziękujemy serdecznie uczniom oraz nauczycielom, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięcia: 
Pani Renacie Juszkiewicz-Boral
Pani Ewie Kilian
Pani Adriannie Bosiackiej
Pani Dorocie Śmiechura
Pani Katarzynie Herman
Pani Ani Lipskiej

TU SĄ ZDJĘCIA ------  swieto_szkoly_2018

Odsłony: 191