Blue Joomla Template
  • z życzeniami

Weterani dla NAS

Opublikowano: środa, 26, grudzień 2018

Teofil Lachowicz,sekretarz Okregu 2. SWAP w Nowym Jorku napisał do nas w taki sposób...pozwólcie, że zacytuję:
"....pięknie dziękujemy za pamięć i przesłane życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przepraszamy, że dopiero teraz potwierdzamy odbiór książki-albumu z Waszego ostatniego wyjazdu do Włoch, ale ostatnie miesiące mieliśmy bardzo napięte ze względu na wiele ważnych wydarzeń w życiu naszej organizacji, w większości związanych z obchodami 100-lecia Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej. 
Niestety, 28 października zmarła Waleria Chrościelewska, żona komendanta Okręgu 2. SWAP Antoniego Chrościelewskiego. W załączeniu przesyłam tekst wspomnieniowy o Pani Chrościelewskiej oraz historyczne już nasze wspólne zdjęcie z Cassino z 2014 r.

W imieniu weteranów z Okregu 2. SWAP i swoim z najlepszymi życzeniami świątecznymi i noworocznymi dla Szanownej Pani i uczniów ostatnich klas trzecich Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu..."

Dzięki Zarządowi Okręgu 2. Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Nowym Jorku jako szkoła otrzymaliśmy trzykrotnie dofinansowania ( ok. 22 tys. dolarów) na wycieczki do Włoch z okazji ważnych Uroczystości. 
Wielka jest nasza wdzięczna!!! Zawsze pamiętać będziemy o WETERANACH!!!

Odsłony: 107