Blue Joomla Template
  • z życzeniami

Misja fotobiogenerator

Opublikowano: środa, 16, listopad 2016

15 listopada czterech przedstawicieli Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu- Wiktoria Eret, Daria Trzciniecka, Julia Michalak i Maciej Dolata pod opieką pani Joanny Springer wzięło udział w Grze Miejskiej pt. "Misja fotobiogenerator", która odbyła się w ramach projektu "Zielona energia" organizowanego przez WOPR w Szczecinie. Gra odbyła się na terenie Uniwersytetu Szczecińskiego. 

 Wyruszyliśmy jeszcze przed świtem, bo już o 5:36 jechaliśmy pociągiem. W Szczecinie Głównym byliśmy już około 7. Bez problemu znaleźliśmy Uniwersytet i czekaliśmy na otwarcie zapisów. Całość wydarzenia zaczęła się oficjalnym przywitaniem uczestników w auli i odtworzeniem filmu, który wprowadził nas w tematykę Gry. Musieliśmy pomóc Doktorowi Wstrząsowi uratować świat przed szóstą samozagładą poprzez dostarczenie mu artefaktów, aby mógł skończyć swój fotobiogenerator. Zabraliśmy się do tego z zapałem. Czekała nas w końcu podróż dookoła świata! Chodziliśmy po całym budynku Uniwersytetu do stacji z całego świata, na których czekały nas różne zadania. Poprzez wypełnianie zadań zdobywaliśmy punkty i naklejki potwierdzające nasze przybycie do kraju. Stacji (to jest państw) było naprawdę sporo. Zawitaliśmy między innymi na Islandię, do Australii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski. Zadania sprawdzały nasze umiejętności pod różnym kątem- uczyliśmy się czytać mapy i rozpoznawać minerały, doskonaliliśmy naszą umiejętność udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyliśmy na ekologicznej siłowni, segregowaliśmy śmieci i określaliśmy czas ich rozkładu oraz wiele, wiele innych. Rywalizacja zakończyła się dla nas bardzo dobrze- zdobyliśmy 155,75 punktów, wszystkie naklejki świadczące o ukończeniu Gry i poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat pierwszej pomocy i ekologii. Kolejnym punktem programu był smaczny obiad, a po nim nastąpiło rozstrzygnięcie wyników. Wszyscy po raz kolejny zebraliśmy się w auli. Tam Doktor Wstrząs podziękował nam za pomoc i potwierdził, że udało nam się ochronić świat. Oczywiście nastąpiło też wręczenie nagród. Niestety naszym przedstawicielom nie udało się zająć miejsca na podium, ale nasz wynik jest naprawdę dobry! Zajęliśmy 6 miejsce, a trzeba przypomnieć, że rywalizowaliśmy z 18 szkołami z całego województwa.

Dostaliśmy nagrody pocieszenia: dyplomy i malutkie apteczki oraz koszulki, które zagwarantowane były za uczestnictwo. Po wszystkim zostało nam jeszcze trochę czasu do powrotnego pociągu, więc poszliśmy do galerii. Później bez żadnych kłopotów wróciliśmy do Złocieńca. Bardzo miło wspominamy przygodę z fotobiogeneratorem i mamy nadzieję, że nasza szkoła weźmie udział w kolejnej edycji zaplanowanej na przyszły rok.

 

Odsłony: 895