Opublikowano: środa, 29, październik 2014

CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

28 października 2014 r. w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Choszcznie odbyła się uroczystość wręczenia

ZACHODNIOPOMORSKICH CERTYFIKATÓW SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Nasze gimnazjum znalazło się pośród ośmiu szkół/placówek, które zostały uhonorowane tym zaszczytnym mianem.

Starania o uzyskanie certyfikatu rozpoczęliśmy w maju 2011 r. Od tego czasu podejmowaliśmy działania mieszczące się w następujących standardach SzPZ:
SZKOŁA:
1. Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie.
2. Tworzy strukturę i zarządzanie projektami promocji zdrowia, które umożliwiają skuteczne i ciągłe działania w zakresie promocji zdrowia.
3. Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników i dąży do zwiększenia jej skuteczności.
4. Tworzy klimat społeczny sprzyjający:
- zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników,
- osiąganiu przez wszystkich sukcesów i wspierający ich poczucie własnej wartości,
- uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej.

Od połowy 2011 r. zrealizowaliśmy wiele inicjatyw. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Ważność certyfikatu wynosi 5 lat, ale już po 3 możemy podjąć starania o uzyskanie certyfikatu krajowego.